متن شبهه یا سوال:

اسم یاحسین نوشته شده بر روی ماه، همین الان.

اونایی که باور ندارن ببینن.


پاسخ:

متاسفانه عکسی در فضای مجازی در حال انتشار است با عنوان «اسم یاحسین نوشته شده بر روی ماه» با توجه به اینکه این دست مطالب چند وقتی است در فضای مجازی زیاد در حال دست به دست شدن است لازم است به چند نکته دقت کنیم؛

اینکه بعضا روی برخی از سطوح یا اجسامی، نامی یا شکل معنا داری نقش می بندد که یا حقیقتا نقش می بندد یا اینکه ما به تصور خودمان آنچه را می خواهیم از آن تصویر استخراج میکنیم، نه چیز تازه ای است و نه چیزی را ثابت می کند. (البته لازم به ذکر است که نقش بستن بسیار از این نقوش با تلقین خود ما صورت می پذیرد.)

وجود ائمه معصومین علیهم السلام و بزرگی و عظمتشان و همچنین نیاز جامعه بشری به آن بزرگواران هم از راه عقل و هم از راه نقل (تاریخ و روایات) اثبات شده و نیازی به این گونه امور برای اثبات آن نیست.

هدف از تولید و نشر این گونه مطالب، تنها از بین بردن تفکر و تعقل در افراد معتقد و کشاندن آنها به وادی خرافات و اموری از این دست است.

اگر چه ممکن است این تصویر و همانند این تصاویر بدون هیچ قصد و غرضی منتشر شود. ولی باید توجه داشت این دست مطالب نه تنها چیزی را اثبات نمی کند، بلکه با اثبات شدن خلاف آن موجب سست شدن اعتقادات مردم می گردد که هدف دشمنان اسلام نیز در فضای مجازی  با تولید این همه شبهات و شایعات همین است.