کانون فرهنگی منتظران ظهور

اینجا مأمن امنی است برای او که امنیت طلب است

۵۶ مطلب در مهر ۱۳۹۵ ثبت شده است

زنگ سلامتی: خواص میوه گلابی

گلابی از نظر طب قدیم ایران گرم و تر است. سنگ مجاری ادرار را دفع می کند. آرام بخش و تب بر است. مقوی بدن است. تشنگی را برطرف می کند. سوزش مثانه و مجرای ادرار را رفع می کند. برای دفع سموم بدن بسیار موثر است. شکوفه درخت گلابی مقوی معده است و خونریزی و اسهال را بند می آورد. تخم گلابی ضد کرم معده و روده است. دم کرده برگ گلابی برای رفع اسهال مفید است.

Image result for ‫خواص میوه گلابی‬‎

 

برخی از خواص گلابی به شرح ذیل می‌باشد:

این میوه به خاطر داشتن مقادیر زیاد ویتامین C، داری خواص آنتی اکسیدانی است و از اکسیده شدن ترکیبات سلول‌های بدن توسط رادیکال‌های آزاد پیشگیری می‌کند.

گلابی به خاطر وجود فیبر در خود، از بروز یبوست پیشگیری کرده و نیز عملکرد روده را تنظیم می‌کند. فیبرها با سرطان سینه می‌جنگند.

با خوردن گلابی احتمال خطر ابتلا به سرطان سینه در خانم‌ ها کاهش می‌یابد.

فشار خون را کاهش داده و از بروز سکته مغزی پیشگیری می‌کند.

به خاطر وجود پکتین در خود، ‌سطح کلسترول را کاهش می‌دهد. کلسترول بالا در میانسالی خطر آلزایمر را افزایش می‌دهد.

برای سلامت روده بزرگ،‌ مفید است.

آب این میوه،به خاطر وجود قند فراوان در خود، انرژی از دست رفته را خیلی سریع به بدن، بازمی‌گرداند.

نوشیدن یک لیوان آب گلابی، برای کاهش تب مفید است.

این میوه به خاطر وجود خواص آنتی‌ اکسیدانی در خود، باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود.

نوشیدن یک لیوان آب گلابی برای کاهش درد در بسیاری از بیماری‌های التهابی مفید است.

۲۸ مهر ۹۵ ، ۰۹:۱۹ ۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
خادم الزهرا

چند راهکار برای کنترل شهوت و ترک خود ارضائی

ورزش:

ورزش، علاوه بر اینکه وسیله مناسبی برای پر کردن اوقات فراغته، باعث دفع انرژی های اضافی بدن میشه و شهوت رو از آدم دور نگه‌ می داره.

پرهیز از تنهایی و بیکاری:

معمولاً کسایی که بیشتر وقتا تنهان و به کاری مشغول نیستن، بیشتر از دیگران از فوران آتشفشان شهوت شکایت دارن؛ بنابراین باید از تنهایی و گوشه گیری پرهیز کرده و همیشه برای اوقات فراغت برنامه ریزی داشته باشیم.

انس با قرآن، دعا و معنویات:

انس با قرآن و دعاهای مختلف، روح و فکر ما رو از آلودگی ها شست و شو میده. همچنین شرکت در جلسات معنوی مثل حلسات دعا، زیارت عاشورا و عزاداری ائمه و انجام امور عبادی مثل روزه، در جهت کنترل غرایز انسان بسیار مؤثره.

Image result for ‫راهکارهای ترک خودارضایی‬‎

پیامبر اکرم می فرمایند:
«هر کس قدرت بر ازدواج ندارد، روزه بگیرد؛ یقیناً روزه، نیروی غریزه او را تضعیف می کند.»

۲۸ مهر ۹۵ ، ۰۹:۰۷ ۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
خادم الزهرا

شبهه: در تاریخ عرب سر بریدن رسم بود، فرقی هم نمی کرد ظالم باشی یا مظلوم ...

متن شبهه یا سوال:

تاریخ عرب

۱. ﺑﺮﯾﺪﻥ ﺳﺮ ﺣﺴﯿﻦ ﺑﻦ ﻋﻠﯽ ﻭ ﺑﺮﺩﻥ ﺁﻥ ﻧﺰﺩ ﻋﺒﯿﺪﺍﻟﻠﻪ ﺑﻦ ﺯﯾﺎﺩ
۲. ﺑﺮﯾﺪﻥ ﺳﺮ ﻋﺒﯿﺪﺍﻟﻠﻪ ﺑﻦ ﺯﯾﺎﺩ ﻭ ﺑﺮﺩﻥ ﺁﻥ ﻧﺰﺩ ﻣﺨﺘﺎﺭ ﺛﻘﻔﯽ
۳. ﺑﺮﯾﺪه ﺷﺪﻥ ﺳﺮ ﻣﺨﺘﺎﺭ ﺛﻘﻔﯽ ﻭ ﺑﺮﺩﻥ ﺁﻥ ﻧﺰﺩ ﻋﺒﺪﺍﻟﻠﻪ ﺑﻦ ﺯﺑﯿﺮ
۴. ﺑﺮﯾﺪه ﺷﺪﻥ ﺳﺮ ﻋﺒﺪﺍﻟﻠﻪ ﺑﻦ ﺯﺑﯿﺮ ﻭ ﺑﺮﺩﻥ ﺁﻥ ﻧﺰﺩ ﻋﺒﺪﺍﻟﻤﻠﮏ ﻣﺮﻭﺍﻥ

و ﺗﻮﺿﯿﺢ اینکه :
ﺩﺭ ﺁﻥ ﺯﻣﺎﻥ، ﻧﻪ ﺭﮊﯾﻢ ﺻﻬﯿﻮﻧﯿﺴﺘﯽ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺷﺖ ﻭ ﻧﻪ آﻣﺮﯾﮑﺎ نه القاعده ﻭ ﻧﻪ ﺩﺍﻋﺶ، «فقط اسلام بود و قلمرو مسلمانان»

کلا این سر بریدن رسم بوده فرقی هم نمی کرده مظلوم باشی یا ظالم اگر شکست می خوردی سرت بالا نیزه بود. داعش امروز هم برعکس نظر بعضی ریشه از فرهنگ آن زمان داره نه آمریکا و اسرائیل. ممکنه آنها از حماقت این ها استفاده کنند ولی مشکل از فرهنگ بدوی آدم های این مناطق است.

این داستان عاشورا از دو جهت برای من جالب است؛
اول اعراب صدر اسلام وقتی با نوه پیامبر و پسر عمو خودشان اینگونه رفتار می کردند ببین با ایرانیان بیچاره مغلوب در جنگ چه کرده اند. اجداد بی گناه من و تو که به جرم مسلمان نبودن و یا نهایتا دفاع از وطن و ناموسشان، بی رحمانه تر از کشتگان کربلا شهید شدند.

اگر اسرای کربلا پس از مدتی محترمانه آزاد شدند و به قوم و قبیله خود برگشتند، زنان و دختران و طفلان بی گناه سرزمینم مظلومانه تر از اسرای کربلا در بازارهای مکه و مدینه گمنام فروخته شدند و فریاد رس و تاریخ نگاری از آنان دفاع نکرد و حتی هم هم وطنان و فرزندانشان هم آنها را از یاد برده و تاریخ عرب وحشی را جایگزین سند پرافتخار کشور خود کردند.

دوم اینکه کاش فقط یک روز در سال و فقط یک شمع بخاطر همه هموطنان دلیرمان که بخاطر دفاع از کیان ایرانی به شکلی وحشیانه توسط اعراب تکه تکه و شهید شدند مانند بابک خرم دین، مازیار و افشین، طاهر،  یعقوب لیث و ... روشن می کردیم فقط یک روز و فقط یک شمع.  نه میلیون ها پرس غذا، نه یک دهه و نه هیئات و کتل و علامت!


ادامه مطلب...
۲۸ مهر ۹۵ ، ۰۸:۵۲ ۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
خادم الزهرا

14 اتفاقی که بعد از با حجاب شدن باید منتظرش باشید

تقریبا تمام کسانی که با حجاب شده اند، به این نکته اعتراف کرده اند که گرفتن این تصمیم به خودی خود استرس به دنبال دارد و این استرس زمانی که ندانی چه چیزی در انتظار توست چند برابر می شود.

ما انسان ها برای زندگی هایمان تصمیماتی داریم و برای عملی کردن این تصمیمات باید در مسیری قدم بگذاریم که از سختی هایش اطلاعی نداریم. شاید به همین دلیل در مواجه با سختی ها و مشکلات زود خسته شویم و نیمه راه برگردیم. اما اگر از فراز و نشیب های مسیری که پیش رو داریم آگاه باشیم خودمان را برای آن آماده کنیم. انتخاب حجاب هم یکی از همین تصمیمات است. تقریبا تمام کسانی که با حجاب شده اند، به این نکته اعتراف کرده اند که گرفتن این تصمیم به خودی خود استرس به دنبال دارد و این استرس زمانی که ندانی چه چیزی در انتظار توست چند برابر می شود. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله ۱۴ نکته ایی را که باید بعد از محجبه شدن بدانید و انتظارش را داشته باشید به شما بگوییم تا شاید از سختی مسیری که در آن قدم گذاشته اید کم شود.

Image result for ‫حجاب‬‎


ادامه مطلب...
۲۸ مهر ۹۵ ، ۰۸:۴۲ ۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
خادم الزهرا

مقایسه قدرت نظامی ایران و مصر در سال 2016 + آمار و جزئیات

جمهوری اسلامی ایران و مصر دو کشور بزرگ منطقه غرب آسیا هستند که در حوزه امنیتی و دفاعی توانمندی‌ های خاص خود را دارند.
جمهوری اسلامی ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه امنیتی و دفاعی دستاوردهای چشم‌ گیری داشته است. این  دستاورد ها بومی بوده و  عمدتا نظیر آن در هیچ یک از کشورهای منطقه و به خصوص عربستان و ترکیه دیده نمی‌شود.
ایران با توجه به اینکه نسبت به بقیه کشورهای منطقه بودجه دفاعی کمتری دارد؛ لذا توانمندی خود را منحصرا به حوزه موشکی اختصاص داده، البته نیم نگاهی به سایر صنایع دفاعی نیز دارد اما عمده‌ترین محصول دفاعی ایران "موشک‌های سطح به سطحی"  است که از 300 تا 2 هزار کیلومتر برد دارد.
موشک های زمین به زمین ایران 
 
موشک "شهاب 3"، "فاتح 110"،  "قیام"، "شهاب 1"،  "شهاب 2 " ، "شهاب 3" ، "سجیل 1"  و  "سجیل  2"، "قدر F  و H " ، "فاتح 313 " و " یاعلی" از دیگر  "موشک‌های سطح به سطح"  جمهوری اسلامی ایران هستند که توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و صنایع نظامی تابعه تولید و ساخته شده است.


مقایسه

مقایسه
ادامه مطلب...
۲۸ مهر ۹۵ ، ۰۸:۲۳ ۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
خادم الزهرا

پژوهشی در دشمن شناسی تاریخی: قسمت دوم

موسی (ع) پیام‌ آور رهایی بنی‌اسرائیل:

دوران رنج بنی‌ اسرائیل چهارصد سال به طول انجامید. منجمان، فرعون را خبر کردند که موعود بنی‌اسرائیل به زودی متولد خواهد شد.

فرعون دستور داد که در همان شب همه مردان بنی‌ اسرائیل را برای شرکت در جشنی از شهر بیرون ببرند. بدین ترتیب، همه مردان بنی‌اسرائیل از زنان خود جدا شدند. عمران پدر موسی ‌علیه‌ السلام و برخی دیگر از بنی‌ اسرائیل در کاخ فرعون مشغول کار بودند.

نیمه‌های شب، آسمان لبریز از باران و رعد و برق شد. مادر موسی ‌علیه‌ السلام سراسیمه به سمت کاخ فرعون روانه شد. او عمران را در اتاقی که تنها بود، ملاقات کرد و نطفه موسی ‌علیه‌السلام در همان کاخ بسته شد.

Image result for ‫دشمن شناسی‬‎

ادامه مطلب...
۲۸ مهر ۹۵ ، ۰۸:۱۴ ۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
خادم الزهرا

کلام استاد: نعل اسب و خوش شانسی، دسیسه یهود

یه سوال؟!

مگه امام حسین (ع) در گودال به شهادت نرسیدن، پس باید محل دفن حضرت هم همون گودال باشه. اونایی که رفتن کربلا میدونن بین محل گودال و ضریح مطهرفاصله هست. چرا؟

تو کربلا یه عده اومدن گفتند نه، بر این پیکر باید اسب تاخته شه. این باید رو کی تعیین کرده بود؟ (نقش یهود در حادثه کربلا)

تو گودال نمی شد اسب تاخت. پیکر مطهر رو از گودال بیرون کشیدند بردند یه محل صاف و هموار و ده اسب که بهشون نعل زده بودند بر این پیکر تاختند و این چهل نعل اسب به عنوان تبرک از پای اسب هاجدا میشه.

بعدها که در دوره قاعونی بغداد میشه مرکز یهودیان، نواده های همین اشقیا این نعل اسب ها رو با افتخار درخونه هاشون می زدند که ما از هموناییم. اینا بعدها کوچ کردند به شبه جزیره ایبری در اسپانیا و همین سنت رو هم باخودشون بردند و نعل اسب رو کردند نمادخوش شانسی.

حالا یه عده از مردم خودمونم نا اگاهانه نعل اسب رو به عنوان نماد خوش شانسی استفاده می کنن!

ادامه مطلب...
۲۸ مهر ۹۵ ، ۰۸:۰۴ ۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
خادم الزهرا

دیپلماسی تحقیر

حاتم بخشی از کیسه ملت توسط فریدون و عراقچی، آن هم پس از اهانت مذاکره کنندگان آمریکایی‌ به رئیس جمهور و مردم ایران، صرفا سهل اندیشی و خوش باوری به آمریکا نیست، بلکه رفتاری مضحک و تحقیر آمیز برای ایران است.

تحقیر ایرانی با فرش‌های ایرانی :
پس از آنکه روحانی، اوباما را فردی «مؤدب و نجیب» معرفی کرد، وندی شرمن معاون وزرات خارجه آمریکا در واکنش به سخنان روحانی، ضمن توهین به رئیس جمهور و مردم ایران، اعلام کرد «دی ان اِی (DNA) ایرانی‌ ها خراب و دغل کار است». متاسفانه پس از این رفتار توهین آمیز، دو تخته فرش نفیس ایرانی به ارزش جمعا 2250 دلار توسط حسین فریدون و عباس عراقچی به وندی شرمن اهداء می‌گردد.

نتیجه:
دیپلماسی قاجاری و التماسی دولت روحانی برای اجرای برجام، تهوع آور شده است. قبول هر خفت و خسارت برای گدایی گشایش برجام در شان ملت غیور ایران نیست. واردات روغن پالم، برنج تایلندی، تراکتور از جمهوری چک و ... برای گشایش برجام⁉️

۲۸ مهر ۹۵ ، ۰۷:۵۵ ۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
خادم الزهرا

گلچین صوت های محرم 1395(ارتش علوی)

سخنرانی:

حجت السلام والمسلمین مراد زاده

.

1دریافت......2دریافت......3دریافت.....4دریافت......5دریافت......6دریافت......7دریافت......8دریافت..

.

.................................................................................................................................

روضه:

کربلایی مصطفی شکوری

.

1دریافت......2دریافت......3دریافت.....4دریافت......5دریافت......6دریافت......7دریافت......8دریافت..

9دریافت.....10دریافت......11دریافت.....

.

.................................................................................................................................

شور:

کربلایی مصطفی شکوری

.

1دریافت......2دریافت......3دریافت.....4دریافت......5دریافت......6دریافت......7دریافت......

.

کربلایی حسین سلیمی

.

1دریافت......2دریافت......3دریافت.....4دریافت......5دریافت......

.

.................................................................................................................................

زمینه:

.

کربلایی مصطفی شکوری

.

1دریافت......2دریافت......3دریافت....

..

کربلایی حسین سلیمی

.

1دریافت......2دریافت......3دریافت.....4دریافت......5دریافت......

.

.................................................................................................................................

واحد:

کربلایی حسین سلیمی

.

1دریافت......2دریافت......3دریافت.....4دریافت......5دریافت......6دریافت......7دریافت......8دریافت..

.

.................................................................................................................................

تک:

کربلایی مصطفی شکوری

.

1دریافت......2دریافت......3دریافت.....4دریافت......5دریافت......6دریافت......

..

کربلایی حسین سلیمی

.

1دریافت......2دریافت......

.

.................................................................................................................................

 

۲۷ مهر ۹۵ ، ۱۰:۵۴ ۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
خادم الزهرا

ضررهای خود ارضائی

الف)جسمانی:

تحریک زیاد هیپوتالاموس و در نتیجه تحریک افراطی غدد جنسی که سبب پرکاری نا متناسب آن‎ها می‎شود، بلوغ زودرس را به دنبال دارد که شما از عواقب نامطلوب بلوغ زودرس ناآگاه نیستید.

۲. کاهش و تخلیه مکرر قوای جسمانی و روحی حاصل از عمل خود ارضایی به ضعف عمومی بدن و بالاخره پیری زودرس می ‎انجامد.

۳. به علت افزایش جریان خون در اعضای تناسلی، مغز و مراکز حساس دیگر مکرراً دچار کاهش نسبی خون می‎ شوند، هم‎ چنین تخلیه‎ های مکرر عصبی و عدم ارضای روحی در دراز مدت موجب ضعف عصبی و عوارض روحی می ‎گردد.

4. ضعف بینایی و بی ‎اشتهایی و در صورت افراط، ضعف استخوانی و ناراحتی ‎های مفصلی از عوارض خودارضایی است. هم‎ چنین در مراحل افراطی و یا در برخی شرایط خاص مزاجی این عارضه به ضعف عصبی و لرزش دست و گاه به فلج بعضی از اعضا منجر می ‎شود و ممکن است سبب فلج تمام اعضای بدن نیز بشود.

 

۵. ضعف جنسی و انزال زودرس از دیگر عوارض است و بعد از ازدواج فرد را دچار مشکل ارتباطی خواهد کرد.

ب) روحی و روانی:

۱. رکود فکری و اختلال‎های متعدد روانی از قبیل افسردگی و اضطراب.

۲. فرد از نظر فکری، نوعی توجّه نسبتاً مداوم به موضوعات جنسی پیدا می‎ کند که این فکر از تفکر آزاد و تمرکز جلوگیری می ‎نماید.

۳. ضعف حافظه، حواس‎پرتی و ناتوانی در تمرکز فکری، منزوی شدن و گوشه ‎گیری، پرخاش‎گری و بداخلاقی هم از عوارض خودارضایی ‎هستند.

۴. از بین رفتن خلاقیت ‎ها و توانایی‎ها، سرکوب شدن استعدادها.

۵. بی‎ذوقی، بی‎نشاطی.

۶. یأس از زندگی و ناامیدی نسبت به آینده.

۷. هوس‎ باز و بی‎بند بار شدن و اعتیاد به ارضای جنسی نا مشروع.

۸. بی ‎احساسی و بی‎تفاوتی، کم‎رویی.

۹. بی ‎علاقگی نسبت به امور معنوی و از بین رفتن صفای دل.

۱۰. احساس گناه، ضعف اراده، عدم اعتماد به نفس و صدها عارضه‌ خطرناک دیگر.

Image result for ‫خودارضائی‬‎

 

۲۶ مهر ۹۵ ، ۱۰:۳۶ ۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
خادم الزهرا