آیت الله شیرازی مرجع مشهوری که فتوای تحریم تنباکو را دادند پسری داشتند به نام سید هادی. ایشان 4 پسر داشتند: حسن، محمد، صادق و مجتبی.

حسن بعداز انقلاب در لبنان کشته شد.

محمد درنجف ادعای مرجعیت کردند که چند تن از علما از جمله آیت الله خویی ( ره) مرجعیت ایشان را تایید نکردند. وی در زمان اقامت امام خمینی واکنش هایی را داشت.

از جمله در نجف مردم تمایل داشت امام خمینی (ره) امام جماعت نماز حرم امام علی علیه السلام باشند اما ایشان مخالفت هایی داشت.

در زمان انقلاب قرار بود سید محمد صدر در عراق، امام در ایران، سید موسی صدر در لبنان قیام کنند. محمد صدر را شهید کردند و امام موسی صدر را نیز ربودند. لذا ایشان توقع داشت امام ایشان را مرجع عراق معرفی کرده و از ایشان حمایت کنند، که این طور نشد. لذا به کویت رفت. بعد از انقلاب و بعد از رحلت امام به ایران آمد و در قم ساکن شد. در این حال دست به تفرقه زد که سبب شد تا سال 80 در حبس خانگی باشد و سپس از دنیا رفت و بنا به مصلحت در حرم حضرت معصومه (س) دفن شد.

Image result for ‫شیعه انگلیسی‬‎

بعد از ایشان برادرش سید صادق جای ایشان را گرفت و اتاق فکری در انگلیس شکل گرفت. یکی از تئوریسین ها پیشنهاد داد برای مقابله با حکومت شیعه در ایران باید یک حکومت شیعه را علم و شیعه توسط شیعه از بین رود. در این حال جریان مزبور انتخاب شد.

این گونه شد که سید صادق در ایران و برادرش مجتبی در کویت با حمایت مالی دولت بریتانیا فعال شدند. بیش از 15 سایت در اینترنت و بیش از15 شبکه ماهواره ای در خدمت ایشان است. جریان شیرازی تخم نفاق را بین مذاهب اسلامی پاشیدند و با توهین به مقدسات اهل سنت توهین به عایشه، خلفا و ... آتش کدورت بین سنی و شیعه را شعله ور کردند.

توهین‌های این جریان به ویژه توهین‌ های آشکار یاسر الحبیب مانند نگارش و انتشار کتاب الفاحشه وجه آخر للعائشه، سبب شیعه کشی بسیاری در مناطق مختلف دنیا شدند. این توهین ها در شبکه‌های ماهواره ای مختلف جریان شیرازی به صورت مستقیم و در تندترین عبارات هیجان اهل سنت را علیه شیعه بر می انگیزد.

یکی از ویژگی‌های جریان شیرازی "تکفیر" است. علما و مراجع بسیاری مانند مرحوم حضرت آیت الله العظمی بهجت (ره) توسط این افراد تکفیر شده اند. بنابراین به دلیل ممنوعیت فعالیت این جریان در ایران و سخنان مقام معظم رهبری علیه تشیع انگلیسی،‌ حملات بسیاری را علیه ایشان آغاز کرده اند.


از ادعاهای این جریان این است که رهبر ایران در امر احیای محرم و صفر کوتاهی کرده است. در حالی که حمایت های فراوانی توسط مقام معظم رهبری از این برنامه ها صورت گرفته و ایشان با برپایی مراسم در ایام محرم، صفر، فاطمیه و سایر مناسبت ها و نیز نشست های مختلف با مداحان، شاعران اهل بیت و هیئت ها، به احیای یاد اهل بیت در کشور می پردازند. جریان شیرازی در مقابل مقام معظم رهبری، هفته وحدت را به هفته برائت نام گذاری کردند. همچنین به ترویج قمه زنی به با تمام توان می پردازند. قمه زنی خصوصا در سال هاى اخیر وجهه و تصویر بسیار نامناسبی را از شیعیان در رسانه های غربی ایجاد کرده است. انتشار عکس های خونین قمه زنى در صفحات گوگل از عوامل مؤثر در ایجاد شیعه هراسى در بین مردم دنیا بوده است. شبکه های شیرازی نیز با پخش مستقیم این تصاویر، در راستای برنامه های هدایت شده انگلیس علیه تشیع حرکت می کنند.

مهره های اصلی:

صادق شیرازی
سید مجتبی شیرازی
حسن اللهیاری
یاسرالحبیب
محمد هدایتی


شبکه ها:

امام حسین1
امام حسین2
امام حسین3
اباالفضل العباس
بقیع
الانوار 1
الانوار 2
سلام
چهارده معصوم
شبکه اینترتی حضرت خدیجه
الزهرا
المهدی
مرجعیت
امام صادق
اهل بیت
فدک


Farhange_Mahdaviat@